Бібліотека ім. С. Олійника

28.11.2019

«Закохана в Україну»
Година спілкування
   
      Напередодні  60-річчя відомої сучасної  української письменниці, лауреата Національної  премії України ім. Т. Шевченка  Марії Матіос,  яка входить до сотні найвпливовіших жінок України  та  до п’ятірки письменників, яких читають і знають в Україні, в бібліотеку завітали шанувальники її творчості.
      Факти життя  пані Марії не є таємницею, присутні мали нагоду ще раз пройтися життєвим шляхом письменниці, пізнати епізоди її біографії.  Адже, талант не сховати і перші свої вірші вона надрукувала в дуже  юному віці. Творчі здобутки української майстрині слова неможливо швидко перегорнути, їх проживають душею і серцем.
 
 

    Наші читачі розповіли про улюблені книги славетної письменниці, які проникають в таємниці  людської психіки, кожна з  яких – це органічне поєднання сюжету  і потоку  свідомості. 
 

25.11.2019

«Світ без насильства»
Інтерактивне заняття

Сьогодні, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, в бібліотеці, в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом», пройшло інтерактивне заняття, на якому  всі присутні  за допомогою мозкового штурму мали можливість висловитись і бути почутими.

Бібліотекар зауважила, що насильство  щодо жінок є, мабуть, найганебнішим порушенням прав людини і найбільш поширеним.  До тих пір поки воно триває, ми не можемо стверджувати, що відбувається реальний прогрес на шляху до рівності, розвитку та миру.
Юні користувачі за допомогою імпровізації спробували показати своє ставлення до цієї серйозної проблеми, вони ділились думками та обмінювались знаннями та своїм особистим досвідом, а також працювали разом в парах  для пошуку відповідних рішень.
Бібліотека і надалі буде  здійснювати гендерну просвіту для засвоєння основ гендерної рівності, з метою формування особистості, яка і поважає себе та інших.

Висловлюємо щиру подяку гендерному інформаційно-аналітичному центру «Крона», за тематичну допомогу в проведенні цього заходу.
 

19.11.2019

«Гегемонія чоловіків: від теорії до практики»
Диспут
   
    Сьогодні,  в Міжнародний день чоловіків, в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом», в бібліотеці відбувся диспут про чоловіків і для чоловіків.
    Нагадавши  історію свята, бібліотекар,  разом з присутніми юнаками  з’ясовували, що ж таке гегемонія чоловіків і що означає бути справжнім чоловіком.  Адже в  Україні, як і в цілому світі, є  Національна мережа  чоловіків-лідерів проти насильства, які об’єднались для привернення уваги суспільства та подолання цього ганебного явища.
   В ході дискусії учасники обмінялись  думками, ідеями та знаннями.  Чим гендерні стереотипи шкідливі чоловікам та хлопцям? Як вони заважають в житті?  Яким має бути «новий» чоловік? Та що для кожного дала ця дискусія? Що кожен взяв для себе? Відповіді на ці питання  стали ключовими моментами   заходу.
 

12.11.2019

«Толерантність в нашому житті »
Година спілкування

    Напередодні Міжнародного  дня  толерантності,  в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом»,  в бібліотеці  вчилися поважати права інших бути такими, яким вони є.
     Психолог Центру у справах сім’ї та жінок розповіла школярам про толерантність та її прояви.
 
 
 

      В ігровій формі діти вчились усвідомлювати цінність кожної людини, соціальної групи, нації. Зрозуміли, як стереотипи впливають на взаємовідносини,  та на своєму прикладі показали модель толерантних відносин.
      Адже толерантність в житті людини - потужний інструмент досягнення психологічного спокою і щастя.



 
 

08.11.2019


 «Знавці рідної мови»
Мовознавча подорож

    Напередодні Дня української писемності та мови в бібліотеку завітали наші постійні користувачі, учні ЗЗСО № 147.
 
 

    В рамках загальносистемного проекту «За українську мову!» вони   взяли участь у мовознавчій вікторині,  яка була присвячена еволюції рідної мови в різних регіонах України. Кожна з команд для підготовки отримала  тематичну добірку літератури та відкритий простір Wi Fi зони. Завдання викликало жваву дискусію, учні активно висловлювали свою думку.
 
 

    Волонтерка-фахівець допомогла бібліотекарям провести майстер клас з ораторського мистецтва, який навчив його учасників чітко, зрозуміло  і грамотно висловлювати свою думку.

   
 

23.10.2019

«Музика в людських серцях»
Музичний вечір

23 жовтня в бібліотеці відбувся музичний вечір «Музика в людських серцях», на який завітали члени клубу «Іванна».

Бібліотекарі розповіли про мистецькі досягнення в історії музичного мистецтва України та продемонстрували відеоматеріали кращих музичних творів великих композиторів й виконавців нашої країни та світу, які знайшли палкий відгук у кожного присутнього.
Адже, музика входить у життя людини буквально з перших днів і назавжди... Її можна почути будь-де у природі, у людській мові, у найтонших порухах людської душі.
 

18.10.2019

«Смачна професія»
Бібліотечний десант
 
       З нагоди Міжнародного дня кухаря бібліотекарі здійснили бібліотечний десант «Смачна професія» до ЗЗСО №213.
       Бібліотекарі розповіли школярам про свято, яке відзначають кухарі та кулінари всього світу.
 
 
 

    Популярність кулінарії, як мистецтва, описується в книгах, починаючи з народних українських казок до сучасних книг, які вчать про здорове та смачне харчування. Адже, здоров’я нації починається саме із кулінарних уподобань українців.
     Дітлахи взяли активну участь у кулінарній вікторині та отримали в подарунок квитки на перегляд цікавого мультфільму.

 
 

11.10.2019

«Безстрашна сила нас боронила»
Історичний урок

     Напередодні Дня Українського козацтва в бібліотеку завітали учні ЗЗСО №147 на історичний урок «Безстрашна сила нас боронила».
 
 

     Бібліотекарі розповіли, що в XV-XVI ст. козацтво було важливим фактором європейської історії та міжнародних відносин у центральній та східній Європі. Створена козаками Запорізька Січ стала продовженням державотворчих пошуків українського народу. Адже унікальність нашої історії і народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української культури.
 
 

    Учні прийняли активну участь в історичній вікторині. Своїми відповідями вони показали свою любов до рідного краю, бажання бути гідними синами та дочками України та підтвердили, що добре знають про наших славних предків.

 
 

08.10.2019

«Бібліотека – книжковий дім»
Бібліотечний урок

8 жовтня до бібліотеки завітали школярі ЗЗСО №213 на бібліотечний урок «Бібліотека – книжковий дім».

Бібліотекарі познайомили дітей з бібліотекою. Розповіли як розставляються книги на полицях і як легко їх самостійно знайти.

Цікавим сюрпризом для дітлахів стало спробувати себе в ролі бібліотекаря. Пройшовши невеликий майстер клас, як правильно заповнювати формуляр, учні посіли місце бібліотекаря.
Користувачів діти зустрічали із веселими посмішками і нагадували правила бібліотеки, які ж самі дізнались сьогодні. Школярикам було запропоновано чай з смаколиками, за яким діти емоційно ділились своїми враженнями.
Відверту зацікавленість у юних бібліотекарів визвала виставка-експозиція робіт наших читачів.

У бібліотеці панувала особлива, тепла атмосфера.
 

02.10.2019

«Піднебесна, що вражає»
Історичний екскурс
 
     В бібліотеці для учнів класу ЗЗСО № 147 відбувся історичний екскурс «Піднебесна, що вражає» до року Китаю в Україні. Захід був присвячений Дню утворення Китайської народної республіки.    
     Бібліотекарі представили мультимедійну презентацію, яка розповідає про те, який складний шлях соціального і економічного розвитку, що привів до утворення сучасної моделі централізовано - керованої економіки Китаю, пройшла країна з дня проголошення Китайської Народної Республіки.
 
 
 

     Увазі читачів була презентована тематична книжкова експозиція, яка ознайомила дітей із історією Китаю від історичного часу до сьогодення.
     Завдяки розкриттю пропонованої теми, бібліотекарям вдалось розширити кругозір школярів та донести до них, що народ цієї країни зробив вагомий внесок у матеріальну та духовну культуру людства.

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter